Facebook

Twitter

YouTube

ul. Gnieźnieńska 49, 62-100 Wągrowiec - Nr. tel.: 67 268 56 80

Akcja zdrowotna z okazji Światowego Dnia Zdrowia

Mieszkańcy powiatu wągrowieckiego, którzy 4. kwietnia 2019 r. udali się na „czwartkowe targowisko”, mogli przed siedzibą Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wągrowcu wziąć udział w akcji zdrowotnej z okazji Światowego Dnia Zdrowia.

Osobom zainteresowanym pielęgniarki z Ośrodka Medycyny Rodzinnej w Wągrowcu bezpłatnie mierzyły ciśnienie tętnicze krwi oraz badały poziom cukru we krwi. Wągrowczanie mogli również skorzystać z konsultacji dietetycznych, pomiarów wagi ciała i tkanki tłuszczowej, przeprowadzonych przez dietetyka z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Wągrowcu. Pracownicy Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Wągrowcu udzielali porad zdrowotnych i rozdawali ulotki. Odbył się również konkurs wiedzy o zdrowiu przeprowadzony przez przedstawicielki Wydziału Spraw Obywatelskich i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Wągrowcu i Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Wągrowcu. Prawidłowe odpowiedzi zostały nagrodzone gadżetami promującymi powiat oraz książkami o tematyce zdrowotnej. W akcji wzięło udział ok. 150 osób, które były pozytywnie zaskoczone tą inicjatywą i zadowolone z otrzymanych nagród oraz możliwości wykonania badań, z których skorzystało ok. 100 osób.

Fotorelacja

Mapa strony

Logowanie

Strona logowania PSSE w Wągrowcu.
 

Mapa zagrożeń

Newsletter

 Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora

Sanitarnego w Wągrowcu

 

       Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wągrowcu informuje, że nadal obowiązują nakazy zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych oraz utrzymania właściwego dystansu społecznego.

       Wobec licznych skarg klientów sklepów, zakładów usługowych, petentów urzędów na nieprzestrzeganie przez znaczną część społeczeństwa tych obowiązków przypomina się

o konieczności zasłaniania ust i nosa oraz zachowaniu właściwego dystansu.

       Za nieprzestrzeganie tych zakazów i nakazów grożą kary.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wągrowcu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wągrowcu przypomina, iż nadal obowiązują nakazy zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych
w tym w obiektach żywieniowo – żywnościowych (sklepy, markety, bary, restauracje, kawiarnie, itp.).

Obowiązek ten został nałożony nie tylko na klientów tych obiektów, ale również na pracowników mających bezpośredni kontakt z klientem (sprzedawcy, kasjerzy, kelnerzy, itp.).

Za nieprzestrzeganie tych nakazów grożą kary.