Facebook

Twitter

YouTube

ul. Gnieźnieńska 49, 62-100 Wągrowiec - Nr. tel.: 67 268 56 80

Rzuć palenie… szkoda zdrowia… 2018

Światowy Dzień Rzucania Palenia tradycyjnie, jak co roku, był okazją do podjęcia w listopadzie, przez pracowników PSSE w Wągrowcu, działań promujących zdrowy styl życia.

Pracownicy PSSE w Wągrowcu podczas akcji prozdrowotnej 15.11. na czwartkowym targowisku udzielali porad osobom, które w rozmowie przyznały się, że palą papierosy. Rozdawano ulotki tematyczne, długopisy, torby oraz zachęcano do rzucenia palenia.

W Zespole Szkół nr 1 w Wągrowcu 22.11. odbyła się prelekcja na temat przyczyn, konsekwencji palenia papierosów, rozdawano ulotki oraz przeprowadzono konkurs- krzyżówkę dotyczącą zdrowia i szkodliwości palenia tytoniu. Losowo wybrani uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się badania zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy użyciu smokerlyzera. Uświadomiły one sporej grupie młodych ludzi, że palenie papierosów niekorzystnie wpływa na ich zdrowie, czego dowodem były negatywnie wysokie wyniki pomiarów.

Warto podkreślać, że świadomość konsekwencji zdrowotnych, społecznych to najlepszy sposób, aby nie zaczynać palić i dobra motywacja, aby rzucić palenie…

Mapa strony

Logowanie

Strona logowania PSSE w Wągrowcu.
 

Mapa zagrożeń

Newsletter