Facebook

Twitter

YouTube

ul. Gnieźnieńska 49, 62-100 Wągrowiec - Nr. tel.: 67 268 56 80

Rzuć palenie… szkoda zdrowia…

Światowy Dzień Rzucania Palenia, obchodzony w tym roku 16. listopada, był okazją do podjęcia przez pracowników PSSE w Wągrowcu, działań promujących zdrowy styl życia.

W Zespole Szkół nr 1 w Wągrowcu odbyła się prelekcja na temat przyczyn, konsekwencji palenia papierosów, rozdawano ulotki oraz przeprowadzono konkurs- krzyżówkę dotyczącą zdrowia i szkodliwości palenia tytoniu. Losowo wybrani uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się badania zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy użyciu smokerlyzera. Uświadomiły one sporej grupie młodych ludzi, że palenie papierosów niekorzystnie wpływa na ich zdrowie, czego dowodem były negatywnie wysokie wyniki pomiarów.

Dlaczego warto być wolnym od nałogu dyskutowano podczas akcji prozdrowotnej w Benecke Kaliko. Pracownicy zakładu wykazali się dużą wiedzą na temat profilaktyki palenia tytoniu. Potwierdzili, że świadomość konsekwencji zdrowotnych, społecznych to najlepszy sposób, aby nie zaczynać palić i dobra motywacja, aby rzucić palenie…

Zdjęcia

Mapa strony

Logowanie

Strona logowania PSSE w Wągrowcu.
 

Mapa zagrożeń

Newsletter