Facebook

Twitter

YouTube

ul. Gnieźnieńska 49, 62-100 Wągrowiec - Nr. tel.: 67 268 56 80

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wągrowcu informuje, że Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym opracowało materiał informacyjny dla kadry pedagogicznej szkół, rodziców i uczniów, w którym przestrzega przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z elektronicznymi papierosami.

W załączeniu link z informacją:

https://gis.gov.pl/aktualnosci/zagrozenia-zwiazane-z-e-papierosami-men-i-gis-ostrzegaja/

31 maja przypada Światowy Dzień bez Tytoniu, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem „Nie pozwól, aby tytoń zapierał dech w piersiach”. Święto obchodzone jest od 1987 r. Światowa Organizacja Zdrowia stara się uświadamiać i ostrzegać przed zgubnymi skutkami palenia tytoniu – głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła czy trzustki. Na całym świecie po papierosy sięga regularnie ponad miliard osób, z czego ok. 200 mln to kobiety. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że jeśli nie podjęte zostaną pilne działania zapobiegawcze, do roku 2030 tytoń może doprowadzić do zgonu ponad osiem milionów ludzi, z czego 2,5 miliona stanowić będą kobiety. Obchody Światowego Dnia bez Tytoniu są dobrym momentem, aby przypominać, że palenie tytoniu uznano za najważniejszy czynnik zagrożenia zdrowia i przedwczesnej umieralności na całym świecie, także w Polsce.

Czytaj więcej...

Wiosna to okres, w którym bardzo chętnie przebywamy w kontakcie z przyrodą, często w lesie, ogrodzie. W trawach, chwastach i krzewach bytują kleszcze, które są przenosicielami zarazka wywołującego boreliozę. Kleszcz nosiciel (szacuje się, że kilkanaście procent kleszczy zakażonych jest boreliozą) po wkłuciu pobierając krew człowieka zakaża go tą chorobą.

Czytaj więcej...

Mapa strony

Logowanie

Strona logowania PSSE w Wągrowcu.
 

Mapa zagrożeń

Newsletter