Facebook

Twitter

YouTube

ul. Gnieźnieńska 49, 62-100 Wągrowiec - Nr. tel.: 67 268 56 80

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wągrowca informuje, że 9 grudnia 2019 r. ruszyła kampania edukacyjna „Oszczędź dziecku ospy”, opracowana przez Polskie Towarzystwo Higieniczne. Kampania ma na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na temat zagrożenia oraz sposobów ochrony przed ospą wietrzną. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia – każde dziecko w Polsce uczęszczające do żłobka lub klubu dziecięcego ma prawo do bezpłatnego szczepienia przeciwko ospie wietrznej. Kampania zakłada dotarcie z informacją do żłobków i klubów dziecięcych poprzez przekazanie materiałów edukacyjno-informacyjnych o ospie wietrznej w postaci plakatów oraz ulotek informacyjnych dla rodziców.

ULOTKA

PLAKAT

  1. Wyniki kontroli.

Na terenie powiatu wągrowieckiego pod nadzorem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wągrowcu pozostają szkoły wszystkich szczebli nauczania. Ocenę przygotowania szkół opracowano na podstawie 19 informacji przesłanych drogą elektroniczną przez dyrektorów szkół oraz 7 kontroli przeprowadzonych przez pracowników upoważnionych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego
w Wągrowcu w obiektach szkolnych przed rozpoczęciem roku szkolnego. We wszystkich placówkach, z których otrzymano informacje, wykonano prace remontowe oraz naprawczo - konserwatorskie, które były prowadzone w okresie przerwy wakacyjnej.
Analiza danych zebranych na podstawie przesłanych informacji oraz dokumentacji kontrolnej:

  • w 16 placówkach prowadzono remonty sal dydaktycznych,

  • w 2 remonty bloków żywienia,

  • w 3 remonty zaplecza sanitarnego,

  • w 12 inne prace remontowe,

  • w 26 prowadzono prace konserwatorsko-porządkowe,

  • w 11 wykonano inne prace przygotowawcze,

  • żadna ze szkół nie została rozbudowana.

Czytaj więcej...

W czasie wakacji letnich na terenie powiatu wągrowieckiego odbyły się zorganizowane dla dzieci i młodzieży kolonie, półkolonie oraz obozy. W ramach nadzoru nad warunkami wypoczynku pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wągrowcu skontrolowali 44 z 77 turnusów zgłoszonych w elektronicznej bazie wypoczynku MEN.

Czytaj więcej...

wypoczynek

Wypoczynek dzieci i młodzieży.
Co nadzoruje Państwowa Inspekcja Sanitarna? (zobacz)
Wypoczynek - warto wiedzieć! (zobacz)
Instrukcja GIS z czerwca 2016 roku w sprawie wymagań higieniczno – sanitarnych dla stacjonarnych obozów pod namiotami (zobacz)

Plakaty.
Zosia radzi jak bezpiecznie spędzić wakacje (zobacz)
Aby Twoje dziecko bezpiecznie spędziło wakacje (zobacz)
W lesie (zobacz)
W górach (zobacz)
Nad wodą (zobacz)

Mapa strony

Logowanie

Strona logowania PSSE w Wągrowcu.
 

Mapa zagrożeń

Newsletter